fbpx
Faktoring - co to takiego?

Faktoring – co to takiego?

Znaczna część przedsiębiorców udziela swoim kontrahentom wydłużonych terminów płatności za swoje usługi i produkty. W wielu przypadkach oczekiwanie na zapłatę faktur czeka się wiele dni, tygodni czy nawet miesięcy. Niestety, po realizacji dostawy lub usługi zamiast pieniędzy na koncie klient doświadcza opóźnień w płatnościach od swoich kontrahentów i często powoduje to zatory płatnicze. Doskonałym rozwiązanie na powyższy problem będzie faktoring.

Najprościej mówiąc, faktoring to usługa finansowa, która pozwala Przedsiębiorcy otrzymać środki za faktury, które wystawia swoim odbiorcom (kontrahentom), nie czekając na termin płatności. Jest to korzystne w sytuacjach, gdy Przedsiębiorca czeka na uregulowanie faktur i z tego tytułu ma zamrożone środki, z których potrzebuje skorzystać.

Kiedy Faktoring będzie przydatny?

  • Wystawiasz faktury sprzedażowe z odległym terminem płatności? Nie musisz czekać na przelew od kontrahenta. Możesz skorzystać z finansowania gdzie, od ręki możesz zamienić je na pieniądze, a koszty finansowania odliczysz od podatku.
  • Realizujesz kontrakt, podczas którego masz zamrożone środki? Można zrealizować finansowanie Twoich FV od razu, bez czekania na termin płatność na FV
  • Masz działalność od kilku miesięcy lub jesteś start up-em? Możesz od ręki otrzymać płatność za wystawione przez Ciebie FV.
  • Masz problemy z zatorami płatniczymi w firmie, a może brakuje Ci środków na rozwój i potrzebujesz szybkiego dostępu do gotówki bez oczekiwania na płatność wystawionych FV.

Dodatkowe korzyści:

  • koszty usługi w całości odliczysz od podatku,
  • finansowanie firmy od 1 dnia działalności,
  • finansowane wszystkie branże,
  • środki także na realizacje kontraktów,
  • akceptowalne straty w działalności gospodarczej,
  • oferta dla firm jednoosobowych i spółek handlowych.
Podobało się? Udostępnij artykuł:
Polecamy również:
Rodzinny kredyt mieszkaniowy
Mieszkanie bez wkładu własnego – czy Rodzinny kredyt mieszkaniowy to rozwiązanie tylko dla rodzin?
Brak wkładu własnego uniemożliwia wielu osobom zaciągnięcie kredytu hipotecznego, kładąc kres marzeniom o czterech kątach. Rozwiązaniem tego problemu ...
Czytaj dalej »
Bezpieczny kredyt 2% - Program Pierwsze Mieszkanie
Bezpieczny Kredyt 2% – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć!
W dniu 1 lipca 2023 roku zacznie obowiązywać program Pierwsze Mieszkanie, w skład którego wchodzi Bezpieczny Kredyt 2% ...
Czytaj dalej »
W jaki sposób inflacja wpływa na nasze oszczędności?
W jaki sposób inflacja wpływa na nasze oszczędności?
Wraz ze wzrostem poziomu inflacji pieniądze tracą na wartości. Oznacza to, że za każde 100 zł jesteśmy w ...
Czytaj dalej »
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń