fbpx
Wszystko o kredytach gotówkowych

Wszystko o kredytach gotówkowych

Na rynku dostępnych jest wiele banków, które oferują kredyty gotówkowe, w konsekwencji ich wybór może okazać się wysoce problematyczny. Warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które ułatwią nam podjęcie ostatecznej decyzji. Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który w tym zakresie rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

Na co należy zwracać uwagę przed wzięciem kredytu gotówkowego?

Przede wszystkim należy porównać ze sobą poszczególne oferty kredytów. W tym celu zbierzmy Formularze Informacyjne z banków, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Zwróćmy uwagę na okres kredytowania i kwotę. Kluczowe jest nie tylko nominalne oprocentowanie, ale również Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) i całkowity koszt kredytu. Skrupulatnie przeanalizujmy umowę, która powinna być przedstawiona nam na piśmie. W zapisach powinny znajdować się takie elementy, jak chociażby dane obu stron, zasady, terminy spłaty, wysokość kredytu, oprocentowanie, całkowity koszt kredytu. Warto zapoznać się również z ofertą kredytową, która obowiązuje na dzień dzisiejszy. Wszelkie niejasności należy rozwiać poprzez kontakt z doradcą kredytowym.

Czym jest RRSO?

RRSO, czyli Rzeczywistą Stopę Oprocentowania, można zdefiniować jako wskaźnik, na podstawie którego możemy oszacować całkowity koszt kredytu. Jest to wartość procentowa kwoty kredytu w stosunku rocznym. W jej skład wchodzą wszystkie koszty, wśród których wyróżnia się prowizje, ubezpieczenia, odsetki, a także dodatkowe opłaty bankowe, jeśli takowe występują. Z praktycznego punktu widzenia niższy wskaźnik RRSO oznacza dla nas korzystniejszy kredyt gotówkowy. Cechą charakterystyczną tego wskaźnika jest to, że uwzględniane są nie tylko koszty, ale również zmieniająca się wartość pieniądza w czasie. W ten sposób jesteśmy w stanie określić, przez jaki okres czasu będziemy mogli dysponować pieniędzmi, które pożyczyliśmy.

Jakie elementy mają szczególne znaczenie podczas czytania RRSO?

W skład RRSO wchodzą dwa parametry, które mają dla nas szczególne znaczenie. Mowa o całkowitym koszcie kredytu i całkowitej kwocie kredytu. Ten pierwszy to wszystkie koszty, które będziemy musieli ponieść podpisując umowę. Wśród przykładowych najczęściej wyróżnia się prowizje, usługi dodatkowe, odsetki. Jeśli chodzi o całkowitą kwotę kredytu, to jest to suma środków, jaką instytucja bankowa udostępnia nam w wyniku zawarcia umowy kredytowej.

Co można zrealizować dzięki kredytowi gotówkowemu?

Kredyty gotówkowe wyróżniają się tym, że można je wykorzystać na dowolny cel. Do najbardziej powszechnych zaliczyć możemy zakup nowego sprzętu elektronicznego, dokonanie remontu, zakup pojazdu, wyjazd na wakacje. Dodatkowo możliwe jest skonsolidowanie zobowiązań finansowych, a także wcześniejsza spłata kredytu i zastąpienie go nowym długiem w stosunku do dowolnego podmiotu.

Szukasz dodatkowych informacji? Skorzystaj z doświadczenia naszych doradców kredytowych – pomożemy uzyskać atrakcyjny kredyt gotówkowy -> kliknij tutaj.

Podobało się? Udostępnij artykuł:
Polecamy również:
Rodzinny kredyt mieszkaniowy
Mieszkanie bez wkładu własnego – czy Rodzinny kredyt mieszkaniowy to rozwiązanie tylko dla rodzin?
Brak wkładu własnego uniemożliwia wielu osobom zaciągnięcie kredytu hipotecznego, kładąc kres marzeniom o czterech kątach. Rozwiązaniem tego problemu ...
Czytaj dalej »
Bezpieczny kredyt 2% - Program Pierwsze Mieszkanie
Bezpieczny Kredyt 2% – 5 rzeczy, które musisz o nim wiedzieć!
W dniu 1 lipca 2023 roku zacznie obowiązywać program Pierwsze Mieszkanie, w skład którego wchodzi Bezpieczny Kredyt 2% ...
Czytaj dalej »
W jaki sposób inflacja wpływa na nasze oszczędności?
W jaki sposób inflacja wpływa na nasze oszczędności?
Wraz ze wzrostem poziomu inflacji pieniądze tracą na wartości. Oznacza to, że za każde 100 zł jesteśmy w ...
Czytaj dalej »
Zadzwoń
+48 575 984 088
Zadzwoń